Obec Smidary
ObecSmidary

Zrušený žel. přejezd Červeněves

Vážení spoluobčané,

vzhledem k množícím se dotazům mi dovolte Vás informovat ohledně zrušení přejezdu P4452 v k. ú. Červeněves ve vlastnictví  Správy železnic.

Žádost o vydání souhlasu ve věci zrušení přejezdu byla odeslána na OÚ ve Smidarech již 11.7.2022.  Důvod nebyl uveden.

V březnu 2023 nám byla v kopii zaslána Žádost o vydání rozhodnutí ve věci zrušení žel. přejezdu - adresována MÚ v Novém Bydžově (Dopravně-správní odbor). Následně proběhla schůzka přímo s pracovnicí SŽDC, kde byl vyjádřen nesouhlas s rušením, což následně bylo potvrzeno 28. 3. 2023 i Radou obce Smidary, která jednohlasně nesouhlasila se zrušením tohoto přejezdu. Výpis z usnesení č. 174/5R/2023 byl na SŽDC odeslán.

5.5.2023 rozhodl MÚ Nový Bydžov - Dopravně - správní odbor o povolení zrušení železničního přejezdu P4452 z důvodu dostupné objízdné trasy do 5 km. Jedním z důvodů je zlepšení stavebně-technických parametrů tratě, což vede ke zvýšení bezpečnosti železničního provozu.

V případě dalších informací mě prosím kontaktujte na níže uvedených tel. čísel.

Bc. Jana Draštíková

starostka obce Smidary

tel.: 724 187 056, 495 496 101

Autor: Bc. Jana Draštíková

Sledujte informace z našeho webu v mobilní aplikaci – V OBRAZE.

Dostávejte informace z našeho webu prostřednictvím SMS a e-mailů

Odstávky ČEZ

Části obce